Inkoon Polkujuoksu 2018 tulokset – 23.9.2018

MIEHET YLEINEN 15KM
1 Erik Haajanen Ingå IF 53,20
2 Eric Roos Team Tamminen 55,19
3 Davy Gustafsson 1.20,21
4 Thomas Wikström 1.29,26
 
NAISET YLEINEN 10KM
1 Mari Lindström KyIF 40,34
2 Rebecka Malmberg 56,06
3 Maria Kouzmina 56,23
 
MIEHET-40 10KM
1 Dan Öhman Inkoon Voima 40,04
2 Jari Montonen Billnäs Enduro 41,25
3 Alpo Tani Espoo 58,02
4 Jan Täppinen ÖSK Kesk.
 
NAISET-40 10KM
1 Margit Huttunen 52,01
2 Theresia Tuominen Länsi-Uudenmaan Pelastuskoirayhdistys Ry 56,38
 
MIEHET-50 10KM
1 Jarmo-Juhani Huttunen 40,01
2 Otto von Frenckell Ingå IF 43,14
3 Stig Österholm ÖSK 44,01
4 Pekka Kangasharju Inkoon Voima 45,45
5 Torsten Sandell Ingå IF 1.00,49
6 Marko Rautiainen 1.01,57
 
NAISET-50 10KM
1 Nina Ljungqvist-Sarparanta LYNX 44,13
2 Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 47,39
3 Leena Kallio 51,17
4 Pirjo Klinga Kirkkonummi 56,45
5 Anu Karkinen Kesk.

MIEHET-60 10KM
1 Karl Nilsson Sjundeå IF 45,06
 
NAISET-60 5KM
1 Elina Leskinen 25,12
 
MIEHET-70 5KM
1 Kaj Söderholm Sjundeå IF 21,49
2 Markku Juopperi Spove 23,47
3 Lars Haglund IF Drott Jakobstad 25,19
4 Keijo Koivula Spove 25,56
5 Leif Martin G-V 26,29
6 Pauli Koistinen Kirkkonummi 36,47
7 Andrew Calder 39,56
 
NAISET-70 5KM
Ei osallistujia sarjassa
 
POJAT-7 1KM
1 Emil Roos 06,23
2 Oliver Mangström Inkoo 06,35
3 Eemeli Suihkonen 09,03
4 Eemeli Isokangas 10,34
5 Otto Stenberg Inkoo 11,02
 
TYTÖT-7 1KM
1 Lila Stenberg Inkoo 10,17
2 Vanessa Öhman Ingå IF 10,32
3 Jenny Öhman Ingå IF 10,32
 
POJAT-10 2,5KM
1 Kasper Mangström Inkoo 14,17
 
TYTÖT-10 2,5KM
1 Angelina Kuusijärvi Kirkkonummen Liikuntakeskus 12,00
2 Emilia Suoniemi Inkoon Voima 16,35
3 Ilona Suihkonen 17,10
4 Siiri Lassander Kesk.
 
POJAT-13 2,5KM
1 Mikael Hyle 11,08

TYTÖT-13 2,5KM
1 Phoebe Kuusijärvi Kirkkonummen Liikuntakeskus 11,09
2 Lisa Rosenblad Karjaan Ura 14,55

POJAT-15 2,5KM
1 Robin Fransman UFK 10,13

TYTÖT-15 2,5KM
Ei osallistujia sarjassa

Inkoon Hölkkä 2016 tulokset – 02.10.2016

TYTÖT-10 2.5KM
1 Martikainen Silja Inkoon Voima 16,01
2 Suoniemi Emilia Inkoon Voima 18,50
3 Öhman Vanessa Ingå IF 34,30
3 Öhman Jenny Ingå IF 34,30

POJAT-10 2.5KM
1 Helenius Sisu Muurla-Vihuri 10,04
2 Kero Jens-Aarne IF Raseborg 11,10
3 Niskanen Samuel 11,50
4 Rolin Milton LUP 82 12,02
5 Martikainen Lauri Inkoon Voima 12,21
6 Niskanen Matias 13,33
7 Järvinen Santtu 21,00
8 Järvinen Saku 21,01

TYTÖT-13 2.5KM
1 Kero Fanny IF Raseborg 10,42
2 Helenius Ida Muurla-Vihuri 14,04
3 Marlen-Saari Liset Viro 16,18

POJAT-13 2.5KM
1 Helenius Elmo Salon Vilpas 09,40

MIEHET YLEINEN 15KM
1 Öhman Dan Ingå IF 1.02,44
2 Viita Antero Kenttäurheilijat 58 1.12,55
3 Kalashnikov Ivan 1.21,14

NAISET YLEINEN 10KM
1 Lindström Mari Kyrkslätt IF 43,43
2 Mattlund Henrika Ingå IF 43,48
3 Bäck Josefina OK Raseborg 1.01,00
4 Roms Jessica TIF 1.03,00
5 Saard Kristi 1.07,17
5 Pikla Cäthlin 1.07,17
6 Sjöström Mari 1.10,15

MIEHET-40 15KM
1 Laaksonen Harri Muurla-Vihuri 1.01,43
2 Roos Eric Team Tamminen 1.02,17
3 Kevin Magnus Tenala IF 1.13,54
4 Piironen Ari Sjundeå IF 1.19,18

MIEHET-50 10KM
1 Telling Urmas Viro 43,28
2 Von Frenckell Wilhelm Ingå IF 45,02
3 Hannuksela Jarmo Espoo 47,58
4 Österholm Stig ÖSK 48,27
5 Kangasharju Pekka Inkoon Voima 49,42

MIEHET-60 10KM
1 Laaksonen Lasse SuSi 47,23
2 Valli Jukka Joken Talli 48,36
3 Lamminpää Keijo NoSu 49,08
4 Koponen Jouko 1.05,35

NAISET-60 10KM
1 Ynnilä Riitta SuSi 50,40

MIEHET-70 5KM
1 Juopperi Markku Sportti Veteraanit 24,20
2 Koistinen Pauli Kirkkonummi 38,15
3 Juhola Tapani Kirkkonummi 43,11

Inkoon Polkujuoksu tulokset - 24.9.2017

MIEHET YLEINEN 15KM

1

Eric Roos

EIF

57,28

2

Antero Viita

KU-58

1.00,05

3

Ivan Kalashnikov

 

1.00,48

4

Jari Montonen

Billnäs Enduro

1.02,34

5

Niklas Andersson

Team Andersson

1.09,49

6

Anders Nordenswan

Soiniityn Sisu

1.15,44

 

NAISET YLEINEN 10KM

1

Jessica Roms

TIF

52,47

2

Victoria Battalova

 

55,40

3

Marija Zuravljova

 

57,04

4

Kristi Saard

 

58,26

5

Anastassia Viio

 

1.03,55

6

Noora Mähönen

 

1.07,13

 

MIEHET-40 10KM

1

Dan Öhman

Inkoon Voima

43,43

2

Kauko Harteva

Team Raju

56,22

 

NAISET-40 10KM

1

Katja Rajatammi

Päivölä

51,09

2

Maarit Björklund

 

52,28

 

MIEHET-50 10KM

1

Pekka Kangasharju

Inkoon Voima

45,33

2

Vidcheslav Shelepen

IRC

46,35

3

Pasi Nenonen

Fysioterapia Nenonen

59,27

 

NAISET-50 10KM

1

Marianne Nyman

Vanda

59,17

 

MIEHET-60 10KM

1

Kaj Söderholm

SIF

48,34

2

Keijo Lamminpää

NO-SU

49,19

3

Timo Peltomaa

Karjaan Ura

52,15

 

NAISET-60 5KM

1

Anneli Calder

 

32,29

 

MIEHET-70 5KM

1

Markku Juopperi

Spove

24,07

2

Keijo Koivula

Sporttiveteraanit

28,50

3

Andrew Calder

 

38,43

 

NAISET-70 5KM

Ei osallistujia sarjassa

 

POJAT-10 2,5KM

1

Juhani Martikainen

Inkoon Voima

15,20

2

Martin Wasström

 

16,12

3

Gustav Wasström

 

16,13

4

Noah Pått

Ingå IF

35,19

 

TYTÖT-10 2,5KM

1

Angelina Kuusijärvi

Ingå IF

12,26

2

Silja Martikainen

Inkoon Voima

14,54

3

Tovemarie Andersson

Team Andersson

15,09

4

Tilda Pått

Ingå IF

28,38

5

Jenny Öhman

Ingå IF

28,41

6

Vanessa Öhman

Ingå IF

28,42

7

Juni Pått

Ingå IF

35,29

 

POJAT-13 2,5KM

1

Axel Österlund

Tenala IF

10,58

2

Benjamin Andersson

Team Andersson

12,57

3

Lauri Martikainen

Inkoon Voima

14,32

 

TYTÖT-13 2,5KM

1

Phoebe Kuusijärvi

Ingå IF

11,23

 

POJAT-15 2,5KM

1

Marius Wasström

IF Raserborg

10,10

 

TYTÖT-15 2,5KM

Ei osallistujia sarjassa

 

KUNTOSARJA JA KÄVELIJÄT NAISET JA MIEHET 5KM

1

Elli Huovinen

Espoo

29,00

2

Krister Weurlander

 

32,27

3

Teresa Grönholm

Rådkila Rangers

43,03

4

Marcus Grönholm

Rådkila Rangers

43,05

5

Jouni Torttila

 

44,40

6

Petri Nyberg

IIF

44,52

7

Hanna Levan

 

46,11

8

Kirsti Sipilä

 

55,24

9

Seppo Torttila

Espoon Etanat

55,25

10

Anna Halttunen

 

1.00,22

11

Soile Malmgren

Inkoon Voima

1.00,23

Inkoon Hölkkä 2014 tulokset – 05.10.2014

NAISET YLEINEN 10KM
1 Mikaela Fiskars OK Raseborg 50,34

NAISET 40 10KM
1 Kathrin Knaapinen Ura 52,35
2 Anneli Vuorinen Lohja 1.00,56
3 Thea Lönnberg Ingå 1.06,53

NAISET 50 10KM
1 Nina Ljunqvist-Sarparanta Lynx 48,22
2 Teija Toivonen VSVU 48,47

NAISET 70 5KM
1 Eila Nieminen Spove 30,18
2 Brita Sandås Tenala 41,20

MIEHET YLEINEN 15KM
1 Andreas Selenius ÖSK 1.02,28
2 Dan Öhman Ingå IF 1.04,05
3 Markus Johansson Helsinki 1.22,36
4 Olavi Hartonen FU-47 1.30,39
5 Terhi Simontaival FU-47 1.36,23
6 Leena Tuominen FU-47 1.36,24

MIEHET 40 15KM
1 Jörgen Nyman OK Raseborg 1.06,24
2 Chris Lodenius Solberg 1.06,53
3 Markku Alen Tara Team 1.06,57
4 Jukka Siltala LUU 1.10,04
5 Stefan Fiskars OK Raseborg 1.10,30

MIEHET 50 10KM
1 Leif Haajanen Ingå IF 46,18
2 Pekka Kangasharju Inkoon Voima 47,12
3 Björn Wallen Ingå 1.04,08
4 Pontus Wikström Lantis 1.10,34

MIEHET 60 10KM
1 Harri Elosaare 45,15
2 Keijo Lamminpää Nousiainen 47,36
3 Pauli Koistinen Lynx 1.18,15

MIEHET 70 5KM
1 Markku Juopperi Spove 24,33
2 Viljo Komulainen Spove 25,30
3 Martin Löfström Spove 28,18
4 Tapani Juhola Kirkkonummi 41,27
5 Seppo Torttila Kirkkonummi 53,32

TYTÖT 13 2.5KM
1 Vilja Kauranen Espoon Tapio 09,42
2 Victoria Knape IF Sibbo Vargarna 10,59
3 Saimi Lupala IF Raseborg 11,13
4 Nea Rossi Karjaan Ura 12,02
5 Taru Vuorinen Virkkalan Tarmo 12,14
6 Saskia Rossi Karjaan Ura 12,21
7 Aurora Aitio FU-47 16,08

TYTÖT 10 2.5KM
1 Fanny Kero IF Raseborg 12,27
2 Anastasia Aitio FU-47 15,40

POJAT 15 2.5KM
1 Valtteri Lång IF Raseborg 09,36
2 Oskar Nyman Inkoon Voima 10,48

POJAT 13 2.5KM
1 Oliver Lodenius Sjundeå IF 12,54

POJAT 10 2.5KM
1 Eino Kauranen Espoon Tapio 11,23

KUNTOSARJA 5KM NAISET
1 Riikka-Liisa Aitio FU-47 30,46

Inkoon Hölkkä 2015 tulokset – 04.10.2015

NAISET 70 5KM
1 Sandås Brita Tenala 42,50

MIEHET 70 5KM
1 Juopperi Markku Sporttiveteraanit 23,57
2 Komulainen Viljo Spove 26,31
3 Löfström Martin Spove 26,56
4 Koistinen Pauli Kirkkonummi 37,13
5 Juhola Tapani Kirkkonummi 42,23
6 Salmenjaakko Hannu Riihimäki 57,18

NAISET 60 10KM
1 Ynnilä Riitta SuSi 49,32

MIEHET 60 10KM
1 Lamminpää Keijo NoSu 46,28
2 Nilsson Karl SIF 47,21
3 Peltomaa Timo Karjaan Ura 55,38

NAISET 50 10KM
1 Kauppila Tiina Espoo 51,11

MIEHET 50 10KM
1 Von Frenckell Otto Ingå IF 47,48
2 Kangasharju Pekka InVo 48,54
3 Reijo Grönqvist IIF 53,29
4 Karlsson Tommy Ingå 56,10
5 Mäkinen Olli Karkkila 1.07,48

MIEHET 40 15KM
1 Kero Jaakko TuUL 59,14
2 Fiskars Stefan OK Raseborg 1.11,02

NAISET YLEINEN 10KM
1 Niklander Saara LU-U 40,05

MIEHET YLEINEN 15KM
1 Öhman Dan Ingå IF 1.02,50
2 Selenius Andreas Österby Sportklubb 1.05,26

NAISET KUNTOSARJA 5KM
1 Kero Tiina-Marja ÖSK 32,57

MIEHET KUNTOSARJA 5KM
1 Jokinen Timo Lohjan Louhi 23,18
2 Söderholm Kaj Sjundeå 24,36
3 Forsström Benny OK Raseborg 24,56
4 Forsten Stefan Esbo 27,11
5 Kock Jouni Espoo 30,15
6 Råstedt Kaj Fribergs gurkor 31,10
7 Weurlander Krister 33,00
8 Torttila Jouni Riihimäki 40,46

NAISET KUNTOSARJA 10KM
1 Von Frenckell Catarina Ingå IF 1.03,58

MIEHET KUNTOSARJA 10KM
1 Forsman Thomas IK Trissan 46,46
2 Dahlberg Hans Ingå IF 1.05,52

TYTÖT 15 2.5KM
1 Oksanen Peppi LUU 10,58

TYTÖT 10 2.5KM
1 Kero Fanny IF Raseborg 11,24
2 Råstedt Ella Esb IF 12,59

POJAT 10 2.5KM
1 Salomäki Vinski KyIF 10,47
2 Forsten Willjam Esb IF 11,00
3 Söderström Kasper KyIF 11,28
4 Kero Jens-Aarne IF Raseborg 11,37
5 Söderholm Andreas Sjundeå 12,45
© 2016 Inkoon Voima. All Rights Reserved.